Jednohodinová plavba

Návrhy tras jednohodinové plavby:

1) Výklopník – Skalica (Slovensko) – Výklopník

Do přístavu Skalica na Slovensku se dostanete, pokud se od Výklopníku vydáte vpravo. Za cca 15 minut plavby se dostanete do jediného Slovenského přístavu. Můžete si zde dát zmrzlinu, smažený řízek s hranolky, alko i nealko nápoje. V současné době je v tomto místě konec Baťova kanálu. Procházka po přístavu je příjemná. Najdete zde ostrůvek, kde se dá posedět v trávě nebo na lavičce, v přístavu se lze kochat scenérií přístavu.

2) Výklopník – Petrov (pod plavební komoru) – Výklopní

Pod plavební komoru v Petrově se dostanete, pokud se od Výklopníku vydáte doleva. Dorazíte tam po cca 20 minutách plavby. Cestou minete místo, kde do kanálu přitéká říčka Radějovka. Na tomto rozdvojení se dejte doleva. Radějovka je nevhodná pro plavbu (zarostlá lekníny). Prokomorovat se již nestihnete, proto se pomalu se otočte na cestu zpět.

 

V areálu půjčovny Pod Výklopníke se můžete občerstvit a posedět i za nepříznivého počasí. Občerstvení je v červnu, červenci a srpnu otevřeno denně. V nabídce je točená kofola, pivo a další nápoje dle aktuální nabídky. Pochutnat si můžete na výborných grilovaných specialitách, jako jsou grilovaná žebra, kýta, klobásy a dokonce i hermelín!

U nás si můžete zapůjčit loď až na 2 hodiny i v pondělí.