Dvouhodinová plavba

Návrhy tras dvouhodinové plavby:

1) Výklopník – Petrov (přístav nad komorou) – Výklopník

Do přístavu Petrov se dostanete, pokud se od Výklopníku vydáte doleva. Dorazíte tam po cca 20 minutách plavby. Cestou minete místo, kde do kanálu přitéká říčka Radějovka. Na tomto rozdvojení se dejte doleva. Radějovka je nevhodná pro plavbu (zarostlá lekníny). Po prokomorování naleznete po pravé straně výše zmíněný přístav Petrov. Lze se zde občerstvit, zakotvit a projít se po blízkém okolí. Je třeba se ve vhodný čas nechat prokomorovat na cestu zpět. Samotné komorování trvá asi 15 minut. Když budete pozorní, můžete cestou narazit i na chráněné živočichy, kteří zde nalezli svá útočiště.

2) Výklopní – Skalica – Petrov (pod plavební komoru) – Výklopník

Do přístavu Skalica na Slovensku se dostanete, pokud se od Výklopníku vydáte vpravo. Za cca 15 minut plavby se dostanete do jediného Slovenského přístavu. Můžete si zde dát zmrzlinu, smažený řízek s hranolky, alko i nealko nápoje. V současné době je v tomto místě konec Baťova kanálu. Procházka po přístavu je příjemná. Najdete zde ostrůvek, kde se dá posedět v trávě nebo na lavičce, v přístavu se lze kochat scenérií přístavu. Ze Skalice se vydejte zpět směrem k Výklopníku a pokračujte až k místu, kde se kanál rozdvojuje. Je to místo, kde do Baťova kanálů přitéká říčka Radějovka. Na tomto rozdvojení se dejte doleva. Radějovka je nevhodná pro plavbu (zarostlá lekníny). Prokomorovat se již nestihnete, proto se pomalu otočte na cestu zpět.

 

V areálu půjčovny Pod Výklopníke se můžete občerstvit a posedět i za nepříznivého počasí. Občerstvení je v červnu, červenci a srpnu otevřeno denně. V nabídce je točená kofola, pivo a další nápoje dle aktuální nabídky. Pochutnat si můžete na výborných grilovaných specialitách, jako jsou grilovaná žebra, kýta, klobásy a dokonce i hermelín!

U nás si můžete zapůjčit loď na 2 hodiny i v pondělí.